Aktualności

Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego na UTP

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

W sobotę ruszyła IX edycja Uniwersytetu Dziecięcego przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Fordonie.

Dzieci rozpoczęły przygodę z Uniwersytetem Dziecięcym UTP od uroczystego ślubowania i odbioru indeksów. Aby ośmielić milusińskich towarzyszyli im wolontariusze Uniwersytetu Dziecięcego ubrani w wesołe, zielone koszulki.

Mali studenci I roku wysłuchali wykładu pt. „Czworonożni przyjaciele”. Przygotowała go dr inż. Dominika Gulda z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt. Wykładowczyni pomagali w zajęciach studenci z Koła Naukowego EUTHERIA. W trakcie wykładu pojawiły się żywe zwierzęta, między innymi króliki oraz psy pracujące na co dzień w dogoterapii.

Studenci drugiego roku wysłuchali fascynującego wykładu zatytułowanego „Nowoczesne roboty”. Przedstawił go dr inż. Mścisław Śrutek z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki. W zajęciach udział wzięli studenci oraz…roboty! Zajęcia robią furorę, ponieważ podczas comiesięcznych zjazdów dzieci w dostępny sposób zgłębiają tematy związane z przyrodą, techniką, fizyką czy elektroniką. Zastanawiają się np., dlaczego wyginęły dinozaury lub szukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego żarówka świeci.

Na Uniwersytecie Dziecięcym docelowo studiować mają aż trzy roczniki. Każdy rok akademicki zakończony jest wręczeniem dyplomów, a po ostatnim następuje uroczyste absolutorium. Dla najmłodszych studentów przygotowano szereg ciekawych wykładów połączonych z pokazami i prezentacjami.

Dziś przyprowadziłam po raz pierwszy na wykład uniwersytecki mojego ośmioletniego syna, Tymona. Tymek ma zainteresowania techniczne. Lubi wiedzieć jak działają różne urządzenia. Każde niezrozumiałe dla niego zjawisko sprawdza w encyklopedii techniki – dzieli się swoimi wrażeniami Anna N.

Fot Archiwum Infofordon

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker