Aktualności

UTP zaprasza na„Porażeni Pracą. Panel Pracodawców”.

Zapraszamy wszystkich studentów i uczniów szkół średnich, którzy myślą o pracy związanej z elektryką, elektroniką, automatyką bądź odnawialnymi źródłami energii oraz każdego zainteresowanego, na „Porażeni Pracą. Panel Pracodawców”. Odbędzie się on we wtorek 21 maja, na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Jest to projekt społeczny, organizowany „przez młodych dla młodych”, którego celem jest spotkanie z przedsiębiorstwami z branży, mające pomóc przyszłym młodym inżynierom w stawianiu pierwszych kroków w karierze zawodowej. Będzie można dowiedzieć się, na co zwracają uwagę pracodawcy podczas rekrutacji i jak znaleźć wymarzoną pracę.

W programie przewidziane są targi pracy, panel dyskusyjny, podczas którego będzie można zadawać pytania przedstawicielom firm, oraz warsztaty i szkolenia o tematyce technicznej i umiejętności miękkich. Partnerami wydarzenia są: Canpack, Enea, Finder, NMG, Orlen Serwis, PGE Energia Ciepła, Pro Vento Energia, PSE, Sonel, Tele-fonika Kable.

Wiele badań wykazuje, że coraz trudniejsze staje się pozyskanie pracowników. Na północy kraju, ten problem dotyczy zwłaszcza inżynierów. Dlatego studenci ze Studenckiego Koła Naukowego SEP przy UTP, będącego częścią ogólnopolskiej organizacji – Stowarzyszenia Elektryków Polskich, która w tym roku obchodzi swoje 100-lecie działalności, postanowili wyjść temu naprzeciw. Projekt realizowany jest ze wsparciem platformy „Zwolnieni z Teorii”.

Więcej informacji można znaleźć na https://www.facebook.com/sep.utp.pp/

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker