Aktualności

Finał akcji „Uszyj jasia” w Bydgoszczy

Pomagać można na wiele sposobów, czasem wystarczy jeden mały gest… Przekonali się o tym klienci Zielonych Arkad podczas akcji „Uszyj jasia”.  10 stanowisk do szycia, chętne ręce do pracy oraz otwarte serca dały 154 uszyte poszewki dla najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.  29 października odbył się finał akcji.

Wielka pracowania krawiecka w centrum handlowym? Można ją było zobaczyć
12 października w Zielonych Arkadach w Bydgoszczy. Każdy odwiedzający mógł uszyć poszewkę dla pacjentów ze Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy
w ramach akcji „Uszyj jasia”. Chętnych nie brakowało, do stanowisk prowadziły kolejki skorych do pomocy. W rezultacie do placówki trafią 154 poszewki, które z pewnością umilą pobyt dzieci w szpitalu.

Inicjatorką akcji jest Natalia Bielawska, mama 5-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. Inicjatywa powstała spontanicznie, gdy jej synek w 2013 r. leżał
w szpitalu. Podczas pobytu w placówce Natalia zobaczyła, że brakuje poszewek na poduszki. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych jaśków. Pomysł został przyjęty bardzo entuzjastycznie, a cała akcja ma aktualnie wymiar ogólnopolski. Dzięki zaangażowaniu Zielonych Arkad i integracji mieszkańców Bydgoszczy i okolic, dotychczas udało się przekazać do bydgoskich szpitali niemal 400 własnoręcznie uszytych poszewek.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker