Aktualności

Fordon. Policjanci rozmawiali z seniorkami Bydgoskiego Stowarzyszenia Amazonek „Łuczniczka

Asp. Szymon Porażyński i dr Agnieszka Strahl z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy rozmawiali z seniorkami Bydgoskiego Stowarzyszenia Amazonek „Łuczniczka” przy ul. Romanowskiej 2 w Bydgoszczy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa i sposobów przeciwdziałania wykorzystywaniu ufności osób starszych.

Asp. Szymon Porażyński omówił niebezpieczeństwa czyhające na seniorów na drodze. Po wyświetleniu postu ŻYCIE w Sekundę rozgorzała dyskusja na temat prawidłowości zachowań pieszych i kierujących w ruchu drogowym. Uczestnicy spotkania byli zgodni, że należy być na drodze uprzejmym, ale jednocześnie bezwzględnie należy stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Prelegenci omówili również, jak oszuści chcąc wzbogacić się kosztem innych osób, modyfikują sposób działania i przedstawiają różne historie, zdobywając zaufanie potencjalnej ofiary i zabierając jej oszczędności. Uświadomiono konieczność zgłaszania zdarzeń z udziałem osób starszych i mobilizowanie do informowania Policji o sytuacjach przestępczych z ich udziałem.  Podnoszenie świadomości osób starszych w tym zakresie, przyczynia się do poprawy ich bezpieczeństwa i pozwala uniknąć wielu problemowych sytuacji – informuje Agnieszka Strahl/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker