Aktualności

Bydgoski Festiwal Biegowy

Bieg na 10 kilometrów, półmaraton, a także zawody rolkarskie i rywalizacje sportowe dla dzieci i młodzieży – 12 maja odbędzie się 4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Imprezie towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Biegnę dla Marcina.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to największa impreza biegowa w Bydgoszczy, która przyciąga anatomów sportu w każdym wieku. Jej głównym celem jest aktywizacja społeczeństwa oraz propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Dodatkowym atutem festiwalu jest integracja środowisk biegowych oraz środowisk rolkarzy z naszego regionu. Do udziału w zawodach głównych zgłosiło się już 3 tys. 200 dorosłych uczestników, a także kilkaset dzieci. Chętni mogą jeszcze zarejestrować się do północy 8 maja. 

Podczas tegorocznego PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się: rywalizacja biegowa na dystansach 10 km, półmaraton, zawody rolkarskie, konkurencje biegowe na krótszych dystansach, biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe.

Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie – najmłodsi sportowcy mogą wziąć udział w różnych rywalizacjach, m. in. to rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, rzut mini oszczepem, a także biegi – sprint na 60 m, bieg przez płatki na 50 m, a także bieg wytrzymałościowy na dystansie 400 m.

W sobotę na uczestników czeka także rywalizacja w „Szybkiej Pięćdziesiątce”, czyli sprinterskiej rozgrzewce z profesjonalnym pomiarem czasu, która będzie odbywała się w sobotę w godzinach 14:00 – 19:00.

W czasie zawodów przeprowadzone zostanie badanie, dzięki któremu będzie możliwe wykrycie arytmii serca wśród osób uprawiających sport niezawodowo. Badanie organizowane jest przez Klinikę Kardiologii SU nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Podczas 4. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego w Bydgoszczy w niedzielę 12 maja 2019 r. można dołączyć się do akcji charytatywnej na rzecz Marcina. Wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Marcina” i dotrzeć z nią do mety.

Biuro zawodów zlokalizowane jest w sali konferencyjnej Stadionu Zawisza w Bydgoszczy (ul. Gdańska 163). 

Godziny otwarcia Biura Zawodów:

Piątek (10.05.19): 18:00-20:00

Sobota (11.05.19): 9:00-20:00

Niedziela (12.05.19): 7:00-9:00

Harmonogram zawodów 12 maja:

9:00 – Start Rolki 10 i 20 km

10:00 – Start biegu na 10 km

10:15 – Start Półmaratonu

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker