Aktualności

Trzy miesiące aresztu dla pijanego kierowcy FORDA, sprawcy wypadku na ul. Jana Pawła II

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Bydgoscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w minioną sobotę (26.10.2019) na ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy. Kierujący Fordem Focusem potrącił dwóch mężczyzn przechodzących przez przejście dla pieszych. Obaj z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitali. Okazało się, że kierowca forda był pijany. Dzisiaj (29.10.2019) sąd aresztował go na trzy miesiące.

W sobotę (26.10.2019) około godziny 18:30 dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia pieszych.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili ten fakt i rozpoczęli ustalenia okoliczności zdarzenia. Okazało się, że kierujący fordem 33-latek potrącił, na oznakowanym przejściu dla pieszych, dwóch mężczyzn w wieku 36 i 46 lat. Obaj z poważnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do bydgoskich szpitali.

Na miejscu funkcjonariusze sprawdzili także stan trzeźwości kierującego fordem bydgoszczanina. Okazało się, że 33-latek prowadził auto mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. W konsekwencji trafił do policyjnego aresztu. osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania wypadku, w którym pokrzywdzeni doznali ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

-Wczoraj (28.10.2019) bydgoszczanin trafił przed oblicze prokuratora, który poparł wniosek policjantów o zastosowanie aresztu i skierował go do sądu. Sędzia po zapoznaniu się dzisiaj (29.10.2019) ze zgromadzonym materiałem przychylił się do wniosku i aresztował 33-latka na trzy miesiące – informuje podkom. Lidia Kowalska,
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker