Aktualności

„Bezpieczna Kobieta 2019”. Policja w Bydgoszczy zaprasza na kurs samoobrony

 Policjanci z KM Policji w Bydgoszczy zapraszają do udziału w I edycji tegorocznego kursu „Bezpieczna Kobieta 2019″. Kurs skierowany jest do kobiet, które ukończyły 18 lat. Zajęcia  rozpoczną się w czwartek 28 lutego o godzinie 17:00 w budynku Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy, przy ul. Iławskiej 24.

Zapisy będą prowadzone w CZWARTEK, 21 lutego 2019 r. w godz. 08:00 – 12:00 pod nr tel. 052 525-57-74.Liczba miejsc jest ograniczona. Celem kursu jest poznanie zasad i podstaw prawnych podczas podejmowanej interwencji w przypadku zagrożenia zdrowia bądź życia, a także nabycie umiejętności skutecznego odpierania ataku napastnika.

Kurs składa się z 3 spotkań teoretycznych (28 lutego, 07, 14 marca o godz. 17:00) oraz 7 spotkań praktycznych z taktyk i technik samoobrony ( 22, 29 marca, 5, 12, 19, 16 kwietnia, 10 maja), które odbędą się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego przy ul. Karłowicza 2 w Bydgoszczy.

Zajęcia teoretyczne obejmą materiał z zakresu: prewencji kryminalnej, aspektów prawnych samoobrony, przeciwdziałania przemocy w rodzinie i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Część praktyczna dotyczyć będzie opanowania elementów samoobrony, sposobów uwalniania się z obchwytów, odpierania ataków zadanych rękoma i nogami oraz ćwiczeń wzmacniających odporność psychiczną – zaprasza Monika Karska, Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker