Aktualności

Taksówkarze z bydgoskich korporacji jeżdżą z biało-czerwonymi wstążkami na antenach. Solidaryzują z protestującymi w kilku miastach kolegami przeciw UBEROWI

Taksówkarze z bydgoskich korporacji jeżdżą z biało-czerwonymi wstążkami na antenach. Solidaryzują z protestującymi w kilku miastach kolegami przeciw UBEROWI.

W Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu taksówkarze jeżdżą 30 km/h.  Blokując ulice i domagając się w ten sposób delegalizacji tak zwanych tanich przewoźników. miin.  internetowej aplikacji Uber. Dziś przepisy pozwalają kierowcom zamawianym przez aplikację w internecie jeździć bez licencji. Wystarczy np. opłata ryczałtowa przed przewozem. Muszą jednak posiadać odpowiedni pojazd, firmę, nie mogą być karani i mieć na swoim koncie jakiekolwiek wykroczenia. Gdy ocena wydana przez klientów spada, są usuwani z platformy.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie dopatrzył się znamion nieuczciwej konkurencji w działaniu UBERA. Niektórzy klienci z naszego regionu mają natomiast zastrzeżenia co do uczciwości niektórych taksówkarzy. Protestujący taksówkarze zapowiadają jesienny strajk generalny w wypadku, jeśli rząd nie spełni ich postulatów. Petycję ze swoimi postulatami chcą przekazać premier Beacie Szydło.

Komentarze

Powiązane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker