Aktualności

Bydgoszcz będzie starać się o dofinansowanie zakupu 8 autobusów elektrycznych

Bydgoszcz stara się o otrzymanie dofinansowania na stworzenie strategii elektromobilności oraz zakup elektrobusów. To kolejny element budowy nowoczesnego miasta, które stawia na niskoemisyjny transport.

Wprowadzenie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych wskazuje na kierunek rozwoju transportu w Polsce. Dzięki zgodzie Rady Miasta, Bydgoszcz weźmie udział w konkursie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Zakłada on dofinansowanie przedsięwzięć dotyczących transportu niskoemisyjnego. W przypadku Bydgoszczy środki te zostaną przeznaczone na stworzenie Strategii Elektromobilności.

Ponadto, miasto stara się rozszerzyć swoją flotę pojazdów komunikacji publicznej o autobusy zeroemisyjne. Wystartowaliśmy w konkursie na rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Jest on organizowany przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych.  Uczestniczymy również w projekcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który przyczyni się do pojawienia innowacyjnych autobusów elektrycznych.

Na podstawie materiałow UM Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker