Aktualności

W ramach BBO doświetlone zostaną przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Pelplińskiej

Największą liczbę głosów zdobył  w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego  pomysł doświetlenia przejść dla pieszych w ciągu ulicy Pelplińskiej, na  przejścia przy pętli autobusowej Tatrzańskie oraz przy ulicach: Derdowskiego, Jarużyńskiej, Lawinowej i Taterników. Projekt zakłada m.in. ustawienie oświetlenia kierunkowego na przejście i chodnik, które sprawi, że piesi będą lepiej widoczni dla zmotoryzowanych

 Drugim zadaniem z największą ilością oddanych głosów przez mieszkańców osiedla   Tatrzańskiego był projekt zagospodarowania skweru zieleni za Orlikiem i Miasteczkiem Rowerowym. Łąka Miejska powstanie koło projektowanego basenu oraz górek fordońskich .  Dodatkowo wnioskodawcy zaproponowali, aby teren łąki miejskiej ogrodzić i udostępnić miejsce do samodzielnego grillowania, postawić kosze na śmieci.

Kolejnym zadaniem jest budowa wyniesionego skrzyżowania ulic Lawinowej i Zbójnickiej. Jest to skrzyżowanie równorzędne, na którym cześć kierujących nie respektuje zasady pierwszeństwa z prawej, a zdecydowana większość kierujących przekracza dozwoloną prędkość. Wyniesione skrzyżowanie stosuje się, aby uspokoić ruch. Charakteryzuje się ono podniesieniem tarczy skrzyżowania do poziomu chodników przy jezdni.

Na te  inwestycje zarezerwowana została kwota ponad 650 tysięcy złotych.

Opracowano na podstawie informacji BBO

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker