Aktualności

Kradzież telefonu została zarejestrowana przez kościelne kamery

Złodziejowi grozi do 5 lat więzienia

Złodziej nie zdążył nacieszyć się łupem, bo szybko zatrzymali go policjanci. Kilka godzin wystarczyło rypińskim mundurowym na zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego w kościele Św. Trójcy w Rypinie, który służył do transmitowania mszy świętej online. Policjanci odzyskali telefon i zwrócili proboszczowi.

W niedzielę (29.03.20 ) około godziny 12:30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że nieznany mężczyzna, wykorzystując nieobecność osób w kościele, zabrał pozostawiony w statywie telefon komórkowy, który służył do transmitowania mszy świętej online.

Prowadzący dochodzenie policjanci zabezpieczyli nagranie z kamer na terenie parafii, które zarejestrowały wizerunek sprawcy. Analiza nagrania pozwoliła kryminalnym wytypować podejrzewanego mężczyznę. Policjanci z patrolu zatrzymali sprawcę, który wskazał ukrycie skradzionego telefonu. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zwrócili proboszczowi odzyskany telefon. 39-latek po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kradzieży mienia. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

___________________________
Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego
mł. asp. Henryk Romanowski
asystent WPiRD

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker