Aktualności

Kradzież telefonu została zarejestrowana przez kościelne kamery

Złodziejowi grozi do 5 lat więzienia

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Złodziej nie zdążył nacieszyć się łupem, bo szybko zatrzymali go policjanci. Kilka godzin wystarczyło rypińskim mundurowym na zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego w kościele Św. Trójcy w Rypinie, który służył do transmitowania mszy świętej online. Policjanci odzyskali telefon i zwrócili proboszczowi.

W niedzielę (29.03.20 ) około godziny 12:30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że nieznany mężczyzna, wykorzystując nieobecność osób w kościele, zabrał pozostawiony w statywie telefon komórkowy, który służył do transmitowania mszy świętej online.

Prowadzący dochodzenie policjanci zabezpieczyli nagranie z kamer na terenie parafii, które zarejestrowały wizerunek sprawcy. Analiza nagrania pozwoliła kryminalnym wytypować podejrzewanego mężczyznę. Policjanci z patrolu zatrzymali sprawcę, który wskazał ukrycie skradzionego telefonu. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zwrócili proboszczowi odzyskany telefon. 39-latek po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kradzieży mienia. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

___________________________
Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego
mł. asp. Henryk Romanowski
asystent WPiRD

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker