Aktualności

Policjanci zabezpieczyli 13 kg narkotyków oraz plantację konopi indyjskich

Hurtownikom może grozić do 12 lat pozbawienia wolności

Kryminalni zatrzymali małżeństwo oraz ich znajomego do sprawy narkotykowej. Policjanci zabezpieczyli między innymi 13 kg narkotyków, plantację konopi indyjskich oraz urządzenia i półprodukty do wytwarzania amfetaminy. Podejrzani będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa narkotykowe. 26 i 23-latek zostali aresztowani na trzy miesiące.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. Z ich wiedzy wynikało, że dwóch mieszkańców Bydgoszczy może zajmować się procederem narkotykowym. Policjanci wytypowali podejrzewanych (26 i 23 l.) i namierzyli w jednym z budynków w centrum miasta. Tam zauważyli ich, gdy wychodzili z mieszkania wraz z żoną jednego z nich. Kryminalni weszli do mieszkania 26-latka.

W środku zauważyli w jednym z pokoi specjalistyczny namiot, w którym znajdowały się doniczki z konopiami indyjskimi. Natomiast po przeszukaniu pomieszczeń policjanci ujawnili dużą ilość narkotyków. Ponad 1,5 kg marihuany, blisko 11 kg amfetaminy, sporą ilość tabletek ekstazy, metaamfetaminę w postaci zbrylowanej substancji, a także LSD (papierki z różnymi wzorami).

Ponadto, w mieszkaniu znajdowały się środki i półprodukty do wytwarzania amfetaminy, maski ochronne, urządzenie do produkcji tabletek, nasiona konopi indyjskich, środki służące do uprawy marihuany, wagi elektroniczne, puste woreczki strunowe, pieniądze w obcej walucie.

Funkcjonariusze przeszukali też dwa mercedesy 23-latka, w których ujawnili kolejne porcje marihuany, amfetaminy, LSD, tabletek ekstazy, nabijak do tabletek, barwniki do nadawania koloru tabletkom, kilka tysięcy złotych oraz broń gazową. Przeszukane zostało też mieszkanie i garaż małżeństwa (24 i 23 l.), które znajdowało się w innej dzielnicy. Tam również zostały znalezione kolejne porcje różnego rodzaju narkotyków oraz wagi elektroniczne. Cała trójka została zatrzymana.

Oskarżyciel na podstawie zebranego materiału przedstawił 26 i 23-latkowi zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania znacznych ilości narkotyków, ich wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu oraz uprawy konopi indyjskich. Natomiast żona 23-latka będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków oraz ich rozprowadzania. Prokurator wobec podejrzanych mężczyzn postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 26 i 23-latka na najbliższe trzy miesiące  – informuje kom. Przemysław Słomski
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker