Aktualności

Centrum Onkologii zaprasza na”Białą sobotę” w budynku D

 Centrum Onkologii organizuje 2 lutego „Białą sobotę”. Lekarze zapraszają do działającego przy placówce Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia, budynek D. „Biała sobota” potrwa w godz. 9.00-13.00. Rejestracja pod numerem tel. 52 374 32 38 od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-14.00.
 
Panie będą mogły wykonać mammografię i cytologię. Pierwsze badania są dla pań między 50, a 69 rokiem życia, które nie wykonywały ich w ciągu ostatnich 2 lat. Z kolei cytologia adresowana jest do kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które ostatni raz wykonywały badanie trzy lata temu. Rejestracja pod numerem tel. 52 374 32 38 od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-14.00.

Pozostałe osoby będą mogły zbadać ciśnienie i poziom glukozy we krwi. Do tego – będą zapisy na badania kolonoskopowe, pomiar masy i składników ciała.

Swoje stanowiska edukacyjno-informacyjne będą miały także: fundacja onkologiczna, NFZ, ZUS i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Przedstawiciele sanepidu zmierzą m.in. pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. W ramach akcji odbędzie się także wykład na temat „Roli ekspozycji na dym tytoniowy w powstaniu raka płuca”.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker