Aktualności

Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wyższe opłaty za mieszkanie. FSM podaje powody

Od 2023 roku więcej do zapłaty za mieszkania w Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Bydgoszczanie, mieszkający w blokach, należących do Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, od stycznia 2023 roku będą mieli wyższe opłaty na pokrycie kosztów eksploatacyjnych, utrzymania nieruchomości oraz odpis na fundusz remontowy. Zarząd FSM w ten sposób wyjaśnia nadchodzącą podwyżkę: – Ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny i energetyczny przyczynił się do znacznego wzrostu cen towarów i usług także w Polsce. Wskaźnik inflacji ukształtował się na najwyższym poziomie od kilkudziesięciu lat. Wzrost cen nastąpił przede wszystkim w zakresie podstawowych surowców, takich, jak energia, materiały, paliwa, mających bezpośrednie przełożenie na wysokość kosztów ponoszonych w zakresie szeroko pojętej eksploatacji i utrzymania zasobów mieszkaniowych.

Władze spółdzielni wspominają też o planowanej w 2023 roku dwukrotnej podwyżce minimalnej pensji. Tym samym jakby usprawiedliwiają swój ruch, czyli podwyżkę opłat za mieszkanie. – Pokrycie niezbędnych kosztów eksploatacji i utrzymania oraz prac remontowych w zamieszkiwanych przez państwa nieruchomościach, wymaga urealnienia wysokości opłaty na ich pokrycie, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji rynkowej, co wynika z przyczyn niezależnych od spółdzielni.

Na razie spółdzielnia nie podaje stawek. Informacje o nowych opłatach lokatorzy dostaną w grudniu 2022.

W FSM podkreślają jednocześnie, że opłata za mieszkanie w jakichś 70 procentach składa się z opłat niezależnych od spółdzielni, a na których wysokość mieszkańcy mają wpływ, bo przecież korzystają z ogrzewania, wody i prądu. – Apelujemy o zweryfikowanie indywidualnego zapotrzebowania i naszych przyzwyczajeń tak, żeby wzrost opłat, na które mamy wpływ, nie był aż tak dotkliwy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker