Aktualności

Nowy parking na Przylesiu będzie częścią systemu Park&Ride

Parking pomieści około 160 pojazdów.

 

Będzie tu można wygodnie zaparkować i kontynuować podróż do centrum Bydgoszczy komunikacją miejską lub rowerem aglomeracyjnym.  Po zakończeniu inwestycji w tym punkcie miasta będzie mogło parkować około 160 pojazdów.

Nowe parkingi typu Park&Ride („parkuj i jedź”) oraz Park&Go („parkuj i idź”) mają zachęcać do poruszania się komunikacją publiczną. Jeden z obiektów powstanie w Nowym Fordonie na Przylesiu w północno-zachodniej części skrzyżowania ulic Akademickiej i Korfantego

Wraz z budową parkingu powstaną fragmenty ulic na skrzyżowaniu ulic: Korfantego i Prejsa połączone ulicą Romanowskiej. Poza tym dobudowane będą chodniki zapewniające najkrótsza drogę do przystanków tramwajowych zlokalizowanych w obrębie węzła Przylesie.

Obiekt na Przylesiu będzie wyposażony w kanalizację deszczową i oświetlenie. Wjazd i wyjazd będą  wyposażone w terminale: wjazdowy i wyjazdowy z zaporami. Teren wokół zostanie zagospodarowany zielenią.

Docelowo na takie obiekty zarezerwowano w Nowym Fordonie tereny m.in. przy pętlach tramwajowych Łoskoń oraz Niepodległości.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker