Aktualności

Rewitalizacja Starego Fordonu. Budowa nabrzeża Wisły. Tak teraz wyglądają „Bulwary Fordońskie”

Budowa nabrzeża w Starym Fordonie. Już jest ładnie, a od 2023 roku będzie pięknie.

Kto jedzie po Moście Fordońskim od strony Torunia do Bydgoszczy, ten po prawej widzi nabrzeże w budowie, w tym napis FORDON. Nabrzeże stanowi przedłużenie ul. Frycza-Modrzewskiego. Stanie się miejscem wypoczynku i rekreacji. Będzie to również przystań dla stateczków czy innych jednostek pływających, a w przyszłości ma tutaj powstać nawet port.

Nabrzeże liczy około 110 metrów długości. Jeszcze widać hałdy piachu i maszyny budowlane, ale nadchodzi finał. Trwają prace wykończeniowe, dotyczące małej architektury: montaż ławek, oświetlenia, kamery i koszy na śmieci. Spacerowicze już na nabrzeże zaglądają. Dzisiaj ono, zwane potocznie Bulwarami Fordońskimi, jest prawie gotowe. Inwestycja ma finiszować jeszcze w bieżącym roku.

Przypomnijmy: już w 2015 roku Miejska Pracownia Urbanistyczna wytypowała te tereny nad Wisłą przy Moście Fordońskim jako obszar wyjątkowo atrakcyjny dla wizerunku miasta. MPU wymieniała uroki kaskadowej zabudowy Starego Fordonu tuż nad rzeką, które należy doinwestować. Wtedy także zaczęło się mówić o budowie nabrzeża.

Budowa nabrzeża w Starym Fordonie kosztowała ponad 8 mln zł.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker