Aktualności

Ukradł Alfę Romeo grożąc bronią sprzedającemu

Chcąc wypróbować pojazd „kupiec” i chłopak właścicielki auta pojechali przez most w Fordonie krajową „80”. Mieszkaniec Sosnowca zagroził sprzedającemu Alfę Romeo mieszkańcowi Bydgoszczy ostrą bronią, ukradł mu portfel i komórkę po czym odjechał w kierunku Torunia.

Bydgoszczanka dała ogłoszenie o sprzedaży należącej do niej Alfy Romeo. Odpowiedział na nie mieszkaniec Śląska. Umówili się telefonicznie na spotkanie w Bydgoszczy. Mężczyzna cały czas udawał zainteresowanego kupnem włoskiej limuzyny. Chcąc wypróbować pojazd „kupiec” i chłopak właścicielki auta pojechali krajową „80” w stronę Torunia. W Toporzysku mieszkaniec Sosnowca siedzący za kierownicą auta wjechał w Toporzysku do lasu. Następnie zagroził pasażerowi bronią,zabrał mu telefon komórkowy i portfel, po czym uciekł autem w stronę Torunia.

Okradziony zaalarmował dyżurnego toruńskiej policji. Po chwili załoga jednego z radiowozów zauważyła Alfę w centrum miasta. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania podawane przez mundurowych. Po krótkim pościgu do patrolu dołączył kolejny radiowóz. Złodziej samochodu został zmuszony do zatrzymania się. Funkcjonariusze w aucie ujawnili ostrą broń palną. Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Sosnowca. W policyjnych bazach danych widnieje jako poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Bielsku Białej. Mężczyźnie grozi teraz do 12 lat więzienia – informije podinsp. Wioletta Dąbrowska Oficer Prasowy KMP Toruń  

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker