Aktualności

Podziękowanie za obywatelską postawę

Podziękowania od policji dla małżeństwa z powiatu inowrocławskiego

Mieli w sobie tyle determinacji, że zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który przewoził dziecko. Pani Anna i Pan Stanisław zareagowali w sposób godny naśladowania. Za postawę podziękował im Komendant Policji w Inowrocławiu.

Do siedziby inowrocławskich policjantów, Komendant Powiatowy Policji insp. Marcin Ratajczak zaprosił małżeństwo, które przysłużyło się poprawie bezpieczeństwa na drogach. Z rąk Komendanta Pani Anna i Pan Stanisław otrzymali wyjątkową statuetkę, list gratulacyjny i upominki.

Przypomnijmy:

Na terenie gminy Dąbrowa Biskupia, jadące swoim samochodem małżeństwo, zauważyło dziwne manewry na drodze kierującego Renaultem. Jego kierowca jechał to do przodu, to do tyłu.  Świadkowie zauważyli też, że prócz kierowcy w pojeździe jest  na przednim siedzeniu dziecko bez zapiętych pasów.  Zaniepokojeni całą sytuacją natychmiast zatrzymali się przy samochodzie marki Renault. Po otwarciu drzwi wyjęli kluczyki ze stacyjki i powiadomili policję. Nieznany mężczyzna wraz z dzieckiem ruszył w stronę pobliskiego lasu.  W tej trasie towarzyszył mu świadek zdarzenia, który nie spuszczał mężczyzny „z oka”.

Chwilę później na miejsce przybył patrol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierowcy Renaulta ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili też, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. 7-letnia dziewczynka okazała się dzieckiem jego partnerki i trafiła pod opiekę rodziny.  31-letni mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i wbrew orzeczonemu sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów.  Z racji recydywy, mężczyzna może się spodziewać kary do 7 i pół roku pozbawienia wolności.W tym przypadku można zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie reakcja przypadkowych osób możliwe, że doszło by do tragedii. To dzięki nim, nieodpowiedzialnemu mężczyźnie udaremniona została dalsza podróż  – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker