Aktualności

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 na Przylesiu zyska nową plenerową scenę

Okazjonalne konkursy gromadzą od 80 do 500 uczestników

Zadaszona konstrukcja powinna być gotowa w przyszłym roku.  Jej długość – 11,32m,  szerokość – 6,2 m  i  powierzchnia 70 m2. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Nowa scena powstanie w miejscu istniejącej, która nie gwarantowała już odpowiednich warunków do występów organizowanych na powietrzu. Projekt zakłada wyburzenie istniejącego podestu, budowę nowej sceny wraz ze schodami oraz jej zadaszenie. Oprze się ono na stalowych słupach. Dwuspadowy dach będzie miał kształt łuku. Wykonany zostanie z lekkiego poliwęglanu, który zostanie zamontowany do stalowych dźwigarów. Obiekt będzie wyposażony w balustrady i wyposażony w zewnętrzną instalację elektryczną umożliwiającą np. podłączenie nagłośnienia. Uporządkowany ma być poza tym przyległy teren. Zakończenie prac planowane jest wstępnie w letnie wakacje. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecydują cena i długość gwarancji.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 przy ul. Krysiewiczowej jest placówką wychowania pozaszkolnego. Liczba stałych uczestników zajęć mieści się w granicach 1200-1400 osób. Imprezy okolicznościowe, okazjonalne, konkursy gromadzą od 80 do 500 uczestników. W czasie ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na zadanie związane z budową nowej sceny głosowało ponad 640 osób.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker