Aktualności

Ulica Celna prawie gotowa

Ulica Celna ma długość około 170 metrów. Łączy ulicę Wyzwolenia z Cechową.

Ulica Celna oprócz obsługi kilkunastu domów stanowi również drogę dojścia dla sporej grupy uczniów z pobliskiej SP 4. Osiedlowa droga zamienia się w pieszojezdnię. Zaprojektowano na niej także miejsca postojowe. Nawierzchnię wyłożono kostką betonową. W celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na jezdni zbudowano dwa progi zwalniające.

Obecnie trwają prace związane z oznakowaniem, zagospodarowaniem terenu i roboty porządkowe. Zgodnie z uwagami mieszkańców ostatecznie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Cechowej w kierunku ul. Wyzwolenia. Dodatkowo przebudowano istniejące skrzyżowanie z ul. Cechową, które otrzymało formę wyniesienia. Wymusza to na kierowcach wolniejszą jazdę. Inwestycja realizowana dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu kosztowała ponad pół miliona złotych.

Budowa ul. Celnej wpisuje się w szereg innych działań związanych z rewitalizacją tej części miasta .  Przypominamy, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trwa głosowanie na projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku.  Karta do głosowania: www.bydgoszcz.pl/bbo

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker