Aktualności

Centrum Onkologii zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne.

Odbędą się też kwalifikacje pacjentek do rekonstrukcji piersi po przebytej amputacji

Badania odbędą się w sobotę, 20 października br., w godzinach 9.00-13.00  w  Zakładzie  Profilaktyki i Promocji Zdrowia, budynek E.

W pakiecie badań znajdą się:

Przesiewowe badania mammograficzne (kobiety w wieku 50 – 69 lat, raz na 2 lata).

– Pomiar poziomu glukozy w surowicy krwi i ciśnienia tętniczego krwi – osoby z podniesionym poziomem cukru otrzymują bezpłatny glukometr.

– Pomiar masy i składników ciała.

– Dermatoskopowa ocena znamion skórnych.

– Rejestracja do badań kolonoskopowych.

Dodatkowo przy stanowisku Narodowego Funduszu Zdrowia będzie możliwość uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP). Tutaj otrzymają także państwo  informacje na temat badań profilaktycznych.

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonają m.in. pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Przy tym stanowisku znajdą się także informacje o profilaktyce uzależnień.

Osoby poszukujące informacji nt. krótkoterminowych świadczeń (zasiłków chorobowych, opiekuńczych, rehabilitacyjnych) oraz długoterminowych (rent, emerytur) zapraszamy do stanowisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tutaj pojawi się także możliwość założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

O godzinie 10.00 w Sali konferencyjnej Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia odbędzie się wykład nt. Breast Cancer Unit – Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Piersi. Wygłosi go Koordynator Oddziału Klinicznego Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii dr n. med. Piotr Rhone. O organizacji i standardach realizowanych przez Breast Cancer Unit opowie mgr inż. Agnieszka Murkocińska. Osoby zainteresowane tematem będą miały możliwość zadania pytań do specjalistów.

Natomiast o godzina 10.30 w gabinecie 124 odbędzie się kwalifikacja pacjentek do rekonstrukcji piersi po przebytej amputacji. Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 52/ 374 32 38 pn-pt w godzinach 9.00 – 14.00.

Serdecznie zapraszamy.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker