Aktualności

MDK 5 „Pomosty – to co nas łączy – międzynarodowe warsztaty dla dzieci i młodzieży”

To już trzecia edycja projektu, podczas którego zostaną zaprezentowane miejsca i przedmioty łączące ze sobą m.in. Bydgoszcz i Kragujevac.
Ostatnie warsztaty z cyklu „POMOSTY – TO CO NAS ŁĄCZY” odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w poniedziałek 25 marca. W części bydgoskiej zaproszonych do udziału w projekcie było dwanaście grup spośród dzieci, młodzieży, studentów i osób niepełnosprawnych. W warsztatach wzięły udział następujące placówki: Szkoła Podstawowej nr 66, w Szkoła Podstawowa nr 9, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 3, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Wiatrak”, Fundacja „Wiatrak”, studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i oczywiście sekcje z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5. Ale to nie wszyscy uczestnicy, ponieważ artystyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży to integracja, współpraca i przyjaźń, którą chcemy wyrazić tworząc pomosty. Dlatego równolegle prace powstawały też w Toruniu, Kragujevcu (Serbia) i Zvećan (Kosovo)

.
Jury profesjonalne składające się z artystów: Joanna Jóźwicka, Hanna Wierzbicka i Piotr Zaporowicz już czeka, żeby obejrzeć prace i wybrać te najbardziej interesujące. Obrady odbędą się w środę 27 marca.
Finał – wernisaż prac zaplanowano na 30.03.2019 o godzinie 11.00 w Arthol Galerii Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy.
Projekt realizowany jest w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego.
Honorowy Patronat objęli: Prezydent miasta Bydgoszczy – Rafał Bruski, Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty – Marek Gralik
Patronaty medialne: TVP3 Bydgoszcz, Radio PiK, Tygodnik Bydgoski

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker