Aktualności

Piknik Rodzinny z „Wiatrakiem”

Dziesiątki mieszkańców Fordonu odwiedziło tereny w pobliżu Domu Jubileuszowego CKK „Wiatrak” gdzie odbywał się Piknik Rodzinny.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Zarówno dla ciała jak i dla ducha. Można więc było posmakować darmowej, wojskowej grochówki lub zjeść placki ziemniaczane prosto z patelni. Tradycyjnie dużym powodzeniem cieszył się wiejski chleb ze smalcem i szczypiorkiem. Smakosze powideł strzeleckich mogli kupić słoiki tego rarytasu. Ofiarowało je tradycyjnie stoisko państwa Iwanowskich. W pobliżu dymiły rożna wabiąc klientów potrawami z grilla. Wśród kłębiącego się tłumu manewrował ostrożnie klaun na szczudłach.

– Korzystając z pięknej, wiosennej pogody wybraliśmy się całą rodzina na „wiatrakowy” festyn. Zabawę rozpoczęliśmy od wzięcia udziału potyczkach rodzinnych i europejskim torze przeszkód. Potem moja dwójka dzieciaków w wieku 6 i 8 lat, tradycyjnie szalała na dmuchanych zjeżdżalniach. Do wyboru było również wiele zabaw z cennymi nagrodami. Na scenie występował zespół „Vive” z Niemcza którego występ był przeplatany występami instrumentalnymi, wokalnymi oraz tańcami. Na zakończenie zabawy wykorzystaliśmy możliwość zwiedzenia Domu Jubileuszowego. Naszym przewodnikiem był ksiądz Krzysztof Buchholz. Wewnątrz byliśmy po raz pierwszy. Powiem tylko jedno: jest to najlepszy pomnik jaki wystawiono naszemu Papieżowi – dzieli się swoimi wrażeniami Krystyna Zyska z osiedla Przylesie.

 W czasie trwania festynu można było jeszcze obejrzeć pokazy sprawności i zwinności psa Agality. Pokazy przygotowano w ramach obchodów 75-lecia Związku Kynologicznego w Polsce. Chcący sprawdzić stan swojego zdrowia mogli skorzystać z okazji i w specjalnym namiocie można było zbadać ciśnienie lub zasięgnąć porad dotyczących stanu zdrowia. Chętni mogli zrobić sobie szałowa fryzurę lub wziąć udział w profesjonalnej sesji fotograficznej. Całość oferty handlowej uzupełniały stoiska z rękodziełami artystycznymi.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker