Aktualności

Czysto jak w markecie

Do naszej redakcji wpłynął list Czytelnika zaniepokojonego stanem czystości w jednym z bydgoskich hipermarketów.

Nasz Czytelnik skarżył się na biegające po sklepie karaluchy oraz brud panujący na zapleczu. Zgłosiliśmy tę sprawę do SANEPIDU. Oto odpowiedź Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy:

W odpowiedzi na interwencję wniesioną drogą elektroniczną do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, dotyczącą nieprawidłowości w supermarkecie Kaufland przy ul. Skarżyńskiego 8 w Bydgoszczy, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy informuje o podjętych działaniach.

W dniu 20.05.2013 r. przeprowadzono kontrolę sanitarną w ww. obiekcie, w trakcie której dokonano oględzin pomieszczeń magazynowych i sali sprzedaży, poddano ocenie jakość środków spożywczych wprowadzanych do obrotu (z uwzględnieniem warzyw i owoców) oraz sprawdzono warunki przechowywania żywności.

Podczas czynności kontrolnych stan sanitarno-higieniczny pomieszczeń i wyposażenia nie budził zastrzeżeń. W obrocie nie stwierdzono produktów zepsutych ani przeterminowanych. Ponadto nie stwierdzono obecności żywych owadów biegających, ustalono, że supermarket znajduje się pod stałym nadzorem firmy świadczącej usługi DDD.

Podjęte działania nie potwierdziły zasadności wniesionej interwencji.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker