Styl życia

Co dalej z budynkiem po Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej?

Budynek po ZDMiKP przy ul. Fordońskiej 120 od lat jest pustostanem. Co z nim dalej się stanie?

Pustostan przy ul. Fordońskiej 120, blisko giełdy samochodowej Kartodrom, a naprzeciw Galerii Pomorskiej, niszczeje od lat. Budynek, który powstał w czasach PRL, porę świetności ma dawno za sobą. To tutaj mieściła się przez lata siedziba Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Po przeprowadzce drogowców na ul. Toruńską, w dawnej ich siedzibie na Fordońskiej działała uczelnia. Kupiła obiekt w 1999 roku. Zasłynęła przede wszystkim z tego, że mówiło się o niej, iż kształci przyszłych kosmonautów, ponieważ prowadziła kierunek Lotnictwo i Kosmonautyka. W 2014 roku uczelnia została zlikwidowana. Gmach przy Fordońskiej 120 już wtedy nadawał się do remontu. Kolejne lata, gdy był on pustostanem, sprawiły, że tego remontu jeszcze bardziej wymagał.

Krążyły m.in. opinie, że pod tym adresem znajdzie się filia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ewentualnie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego (dzisiejszej Politechniki Bydgoskiej) albo Komendy Miejskiej Policji bądź organizacja, zrzeszająca przewoźników. Informacje jednak się nie sprawdziły. Budynek przy Fordońskiej przez długie miesiące czekał na nowego właściciela. Wygląda na to, że wreszcie nadszedł ten dzień.

Nieoficjalnie wiadomo, że w dawnym gmachu ZDMiKP ma mieścić się niepubliczna szkoła średnia. To akurat nie dziwi, ponieważ w sąsiedztwie funkcjonują dwie inne szkoły dla młodzieży i obie są prywatne. Remont jeszcze się nie rozpoczął, ale trwają roboty porządkowe. Brygady budowlane wywożą gruz z budynku. Zabrały się także za porządkowanie terenu wokół posesji. W najbardziej optymistycznym wariancie budynek będzie gotowy do użytku na początku nowego roku szkolnego 2024/2025.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker