Na sygnale

29-letni rozbójnik napadł na księdza z parafii na Siernieczku

sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci z Fordonu zatrzymali podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 29-latek napadł na księdza. Przemocą próbował wymusić od duchownego pieniądze. Podejrzany odpowie też za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Przestępstw dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (24.10.2021) przed godziną 20:00. Wówczas dyżurny z bydgoskiej policji otrzymał informację o pobiciu księdza  z parafii na Siernieczku. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali duchownego, który opowiedział im o całym zajściu.

Z jego relacji wynikało, że około godziny 19:30 na domofon plebani zadzwoniła osoba z prośbą o pomoc. Ksiądz wyszedł do niej. W progu drzwi zauważył mężczyznę, który w jednej ręce trzymał łom, natomiast na drugiej ręce miał założony przedmiot przypominający kastet. Mężczyzna ten zażądał wydania pieniędzy. Ksiądz dał mu 10 złotych. To jednak było za mało, więc mężczyzna zażądał więcej, uderzając go przy tym w twarz. Zaatakowany ksiądz cofnął się i zdążył zamknąć drzwi przed kolejnym ciosem. Napastnik uciekł. Pokrzywdzony miał rozciętą wargę i uskarżał się na bolesność szczęki. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało księdza do szpitala.

 W poniedziałek (25.10.2021) po południu fordońscy policjanci  zatrzymali podejrzewanego, gdy spacerował z psem. Kryminalni zabezpieczyli też materiał dowodowy. 29-latek był dobrze znany funkcjonariuszom, ponieważ był już wcześniej notowany do podobnych przestępstw. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. To jednak nie było wszystko. Funkcjonariusze udowodnili mu przestępstwo dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Okazało się, że tego samego dnia włamał się do jednej z firm na ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy. Niemniej jednak, niczego nie zdołał ukraść. Dodatkowo 29-latek będzie też odpowiadać przed sądem za uszkodzenie płotu jednej z firm. Przestępstw tych dokonał w warunkach „recydywy” co wiąże się ze znacznym podwyższeniem kary.

Autor: kom. Przemysław Słomski

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker