Na sygnale

Wpadli na kradzieży kabli z nieczynnej linii telekomunikacyjnej

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjant po służbie zainteresował się chodzącym bez celu przy posesji sąsiada mężczyzną. Jak się wkrótce okazało, ten wspólnie z dwoma kolegami, kradł kable z nieczynnej linii telekomunikacyjnej.

W minioną sobotę  mundurowy zauważył, że przy znajdującej się po drugiej stronie ulicy posesji sąsiada, bez celu spaceruje jakiś mężczyzna. Ponieważ było ledwie po 5 rano, a policjant wiedział, że domowników z drugiej strony ulicy nie ma, wyszedł ze swojego domu i poszedł dowiedzieć się, w jakim celu ów nieznajomy obchodzi posesję.

Kiedy zwrócił się do nieznajomego z pytaniem co tam szuka, mężczyzna uciekł do znajdującego się nieopodal lasu. Policjant natychmiast ruszył za uciekinierem i po przebiegnięciu kilku kroków zauważył schowanego pomiędzy drzewami kolejnego mężczyznę. Ten zajęty był zwijaniem kabla telekomunikacyjnego, który, jak się okazało, chwilę wcześniej zdemontował z napowietrznej linii. Długo nie trwało, jak z lasu wyszło dwóch mężczyzn. Ten, którego jako pierwszego zauważył policjant i jeszcze jeden.

-Kiedy po chwili rozmowy mężczyźni dowiedzieli się, że mają do czynienia z policjantem, uciekli. Nakielski kryminalny o całej sytuacji natychmiast powiadomił dyżurnego. Po chwili z lasu wyjechało BMW, a w nim trzech mężczyzn, z którymi wcześniej rozmawiał kryminalny. Policjant swoim autem zatarasował złodziejom drogę i oczekiwał na przyjazd patrolu. Mundurowi zatrzymali złodziei, a w BMW znaleźli przedmioty służące do demontażu linii napowietrznej, m.in. nożyce do cięcia metalu, latarki, siekierę oraz ponad 80 metrów skradzionego przewodu. Łupy zostały odzyskane. Niebawem cała trójka, 20l., 22l. oraz 29l. usłyszy zarzuty i zostanie przeciwko nim skierowany wniosek o ukaranie do sądu- informuje Mł. asp. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker