Na sygnale

71-latka padła ofiarą oszustów podszywających się za pracowników wodociągów.

71-letnia mieszkanka Świecia padła ofiarą oszustów podszywających się za pracowników wodociągów. Na szczęście informacje przekazane policjantom były na tyle istotne, że sprawcy zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali także skradzione pieniądze i biżuterię.
 

W środę  policjanci ze Świecia otrzymali zgłoszenie że dwóch mężczyzn podając się za pracowników wodociągów weszło do mieszkania mieszkanki Świecia. Twierdzili, że muszą sprawdzić rur. Gdy właścicielka mieszkania była zajęta rozmową z mężczyznami, wykorzystując moment nieuwagi, do mieszkania weszła kobieta, która dokonała kradzieży 1000 złotych oraz biżuterii wartej 2 500 złotych.

Gdy oszuści wychodzili z mieszkania, akurat do domu wracała osoba z rodziny pokrzywdzonej, która zwróciła uwagę na obcych, kręcących się po budynku. Przezornie zapamiętała markę i część numeru rejestracyjnego pojazdu, który odjechali, jak się później okazało oszuści.

Gdy policjanci otrzymali tak cenne wskazówki, bardzo szybko przekazano te informacje do jednostek policji w okolicy. Czworo sprawców zatrzymanych zostało przez policjantów na terenie województwa wielkopolskiego. Jak ustalili policjanci w ten sam sposób działali sprawcy, którzy dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 3000 złotych na szkodę 80-letniej mieszkanki Wałcza.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu przestępstw kradzieży. Kodeks Karny za takie przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. szt. Damian Ejankowski, p.o. Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu,

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker