Na sygnale

Historia jak z filmu! Policjant po służbie rozpoznał rabusia

Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie w czasie wolnym od służby zauważył i zatrzymał 19-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna dzień wcześniej, odgrażając się nastolatkowi, zabrał mu telefon komórkowy. Jego wizerunek zarejestrował monitoring. Dzięki czujności i spostrzegawczości policjanta, podejrzany nie będzie się już czuł bezkarny.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Błonia. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać i analizować monitoringi w pobliżu miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, że sprawca zarejestrował się na kamerach. Był dosyć charakterystycznie ubrany. Jego wizerunek został przekazany patrolom. W międzyczasie sprawdzane były pobliskie ulice. Niestety z wynikiem negatywnym.

Następnego dnia (06.02.2021), przed południem, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie, który dzień wcześniej nadzorował zdarzenie związane z kradzieżą rozbójniczą, zauważył podejrzewanego przy ulicy Chodkiewicza w Bydgoszczy. Było to w momencie, kiedy policjant jechał samochodem w czasie wolnym od służby.

Funkcjonariusz, stojąc na światłach przy skrzyżowaniu ulic Sułkowskiego i Chodkiewicza, zauważył czterech mężczyzn, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych. W jednym z nich, po charakterystycznym ubiorze, rozpoznał sprawcę kradzieży rozbójniczej. O tym fakcie natychmiast powiadomił swojego przełożonego oraz dyżurnego z bydgoskiego Śródmieścia. Do pomocy zostały mu wysłane patrole.

Następnie policjant zawrócił i pojechał za nim. Podejrzewany zdążył wsiąść do autobusu miejskiego na pobliskim przystanku. Policjant ruszył za autobusem. Był też w stałym kontakcie z patrolem. Mundurowi na ulicy Królowej Jadwigi, na przystanku autobusowym, zatrzymali autobus i weszli do środka, skąd wyciągnęli podejrzewanego. 19-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Autor: kom. Przemysław Słomski

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker