Na sygnale

Historia jak z filmu! Policjant po służbie rozpoznał rabusia

Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie w czasie wolnym od służby zauważył i zatrzymał 19-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna dzień wcześniej, odgrażając się nastolatkowi, zabrał mu telefon komórkowy. Jego wizerunek zarejestrował monitoring. Dzięki czujności i spostrzegawczości policjanta, podejrzany nie będzie się już czuł bezkarny.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Błonia. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać i analizować monitoringi w pobliżu miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, że sprawca zarejestrował się na kamerach. Był dosyć charakterystycznie ubrany. Jego wizerunek został przekazany patrolom. W międzyczasie sprawdzane były pobliskie ulice. Niestety z wynikiem negatywnym.

Następnego dnia (06.02.2021), przed południem, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie, który dzień wcześniej nadzorował zdarzenie związane z kradzieżą rozbójniczą, zauważył podejrzewanego przy ulicy Chodkiewicza w Bydgoszczy. Było to w momencie, kiedy policjant jechał samochodem w czasie wolnym od służby.

Funkcjonariusz, stojąc na światłach przy skrzyżowaniu ulic Sułkowskiego i Chodkiewicza, zauważył czterech mężczyzn, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych. W jednym z nich, po charakterystycznym ubiorze, rozpoznał sprawcę kradzieży rozbójniczej. O tym fakcie natychmiast powiadomił swojego przełożonego oraz dyżurnego z bydgoskiego Śródmieścia. Do pomocy zostały mu wysłane patrole.

Następnie policjant zawrócił i pojechał za nim. Podejrzewany zdążył wsiąść do autobusu miejskiego na pobliskim przystanku. Policjant ruszył za autobusem. Był też w stałym kontakcie z patrolem. Mundurowi na ulicy Królowej Jadwigi, na przystanku autobusowym, zatrzymali autobus i weszli do środka, skąd wyciągnęli podejrzewanego. 19-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Autor: kom. Przemysław Słomski

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker