Tłuchowo: 41-latek groził ludziom i wymachiwał pół metrową maczetą

Do policji przyszła informacja o mężczyźnie który w centrum Tłuchowa niesie w ręku pokaźnych rozmiarów maczetę. Przybyli na miejsce policjanci odebrali mu niebezpieczny przedmiot. Skierują teraz do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.
Mieszkanka miejscowości zgłosiła policji, że w centrum Tłuchowa chodzi mężczyzna trzymający w ręku maczetę. Był przy tym pobudzony, wymachiwał rękoma i wyzywał. Dyżurny lipnowskiej komendy natychmiast wysłał na miejsce policjantów. Funkcjonariusze odebrali mężczyźnie ponad półmetrową maczetę!
41-letni mieszkaniec Tłuchowa twierdził, że kupił ją do samoobrony. Za posiadanie w miejscu publicznym maczety z zamiarem jej użycia w celu popełnienia przestępstwa grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 tysiące złotych.
Komentarze