Na sygnale

Podszywając się pod bydgoszczankę zaopatrywała się w leki psychotropowe

Kryminalni z bydgoskiego Błonia zatrzymali 29-latkę podejrzaną o podszywanie się pod inną osobę przy wykorzystaniu jej danych osobowych. W ten sposób kobieta zaopatrywała się w środki psychotropowe podczas teleporad z lekarzem. Podejrzana usłyszał pięć zarzutów.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Błonia. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców miasta posługuje się nie swoimi danymi do zakupu środków psychotropowych. Osoba podczas teleporad z lekarzem bydgoskiej przychodni wykorzystywała personalia innej osoby do wypisania recepty. W ten sposób zaopatrywała się w niedostępne leki.

Policjanci ustalili osobę pokrzywdzoną i przyjęli od niej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Po dokładnym sprawdzeniu historii „wizyt” lekarskich na elektronicznym koncie pacjenta okazało się, że sprawca działał kilkukrotnie od lipca. Funkcjonariusze szybko namierzyli osobę podejrzewaną.

Wczoraj (28.10.2020) przystąpili do realizacji i zatrzymali do sprawy 29-latkę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili jej pięć zarzutów dotyczących podszywania się pod inną osobę, wykorzystując jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: kom. Przemysław Sło

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker