Na sygnale

Policjant po służbie uratował ludzkie życie

Powiedzenie „być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie” znalazło swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości

Policjant, mł. asp. Marcin Górko będąc na spacerze ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem uratował mężczyznę. 45-latek  łowił ryby  w stawie pr\y ul. Pięknej. W pewnym momencie bezwładnie wpadł do wody i nie dawał oznak życia. Policjant widząc to natychmiast ruszył z pomocą dryfującemu z twarzą w wodzie, mężczyźnie i po chwili wyciągnął  go z wody.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Wówczas uwagę spacerującego policjanta, będącego w czasie wolnym od służby, zwrócił mężczyzna łowiący ryby w stawie przy ul. Pięknej w Bydgoszczy. Policjant spacerując po tym terenie niejednokrotnie go już widział. Tym razem postanowił na chwilę przystanąć nieopodal akwenu. To okazało się mieć ogromne znaczenie. Kilka sekund później policjant zobaczył jak 45-latek łowiący ryby bezwładnie wpadł do stawu uderzając klatką piersiową i twarzą o lustro wody. Mężczyzna nie dawał oznak życia zaczął dryfować na powierzchni wody oddalając się od linii brzegowej.

Mł. asp. Marcin Górko widząc, że mężczyzna nie daje oznak życia poprosił o pomoc przechodzącą nieopodal starszą kobietę, by ta zaopiekowała się jego dzieckiem. On sam bez chwili wahania wskoczył do stawu. Chwycił tonącego mężczyznę za ramiona.  Odwrócił  go w wodzie tak, by wynurzyć jego głowę na powierzchnię, po czym doholował go do brzegu.  Po chwili na pobliskiej alejce parkowej policjant dostrzegł młode osoby i poprosił je o pomoc w wyciągnięciu poszkodowanego na alejkę parkową. Wówczas ratowany 45-latek zaczął odzyskiwać funkcje życiowe, jednak był on w amoku. Nie panował nad swoim zachowaniem, nie było z nim logicznego kontaktu. Widząc to mł. asp. Marcin Górko szybko zadzwonił do dyżurnego bydgoskiej komendy prosząc o jak najszybszy przyjazd patrolu. Na miejsce dotarło również wezwane pogotowie, które udzieliło pomocy mężczyźnie.

-Medycy jednoznacznie stwierdzili, że natychmiastowa reakcja i pomoc mł. asp. Marcina Górko uratowała 45-letniemu bydgoszczaninowi życie. Dzięki determinacji i szybkiej reakcji policjanta mężczyzna w krótkim czasie został wyciągnięty z wody i odzyskując funkcje życiowe trafił pod opiekę medyków. Podziękowania należą się również osobom, które pomogły policjantowi na miejscu zdarzenia – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.
 Niniejsza wiadomość jest przeznaczona wyłącznie dla jej adresata i może zawierać treści chronione przepisami prawa. Wgląd w treść wiadomości otrzymanej omyłkowo, dalsze jej przekazywanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju wykorzystanie, bądź podjęcie jakichkolwiek działań w oparciu o zawarte w niej informacje przez osobę lub podmiot nie będący adresatem, jest niedozwolone. Jeśli nie są Państwo adresatem tej wiadomości, prosimy o pilną informację zwrotną o otrzymaniu wiadomości przez pomyłkę oraz usunięcie jej z komputera. Z g

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker