Na sygnale

Kobieta bez serca wrzuciła do kosza na odpady 5 jednodniowych szczeniąt

Kobiecie grozi do 3 lata więzienia

42-letnia kobieta usłyszała zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami. Wyrzuciła do ogólnodostępnego kosza na odpady 5 szczeniąt. Psiaki od pewnej śmierci uratował sąsiad kobiety.  Zaniepokoiło go rozpaczliwe wycie psiej mamy.

W środę  nakielska policja została powiadomiona o tym, że w miejscowości Olszewka do śmietnika zostały wyrzucone szczeniaki. Policjanci ustalili, że tak naprawdę alarm podniosła psia mama. Kiedy jej nieodpowiedzialna właścicielka zapakowała szczeniaki do worka i wyniosła na śmietnik, suka tak głośno szczekała i biegała w okolicy zbiornika na odpady. Zwróciła na siebie uwagę czujnych sąsiadów. Jeden z nich postanowił sprawdzić co zostało wyrzucone. Wtedy okazało się, że w jednym z worków było 5 szczeniąt.

Jednodniowe szczenięta wraz z matką zostały przewiezione do weterynarza. Mundurowi zatrzymali 42-letnią właścicielkę psów. W chwili zatrzymania miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Cudem uratowane zwierzaki i ich matka zostały decyzją administracyjną odebrane kobiecie, pozostają teraz pod opieką strażników miejskich i mają się dobrze. 42-latka za swój czyn odpowie przed sądem i grozi jej kara do 3 lat więzienia- informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker