Na sygnale

Pijany kierowca MAZDY jechał „pod prąd” autostradą A-1

Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia i wieloletni zakaz kierowania pojazdamimazda

Tylko zdecydowana reakcja innych kierowców pozwoliła na ujęcie nietrzeźwego kierowcy MAZDY, który uderzył w słupek hektometryczny na A-1. Stracił panowanie nad autem i ruszył pod prąd! Konsekwencje prawne poniosła również jadąca z nim pasażerka.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę na autostradzie A-1 w kierunku Łodzi. Wg relacji świadków kierowca czerwonej MAZDY nie zachowując najmniejszych zasad bezpieczeństwa wyprzedzał inne pojazdy slalomem z ogromną prędkością. Nagle mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słupek hektometryczny obracając pojazd wokół własnej osi. Ku zaskoczeniu innych kierowców, kierowca MAZDY ruszył „pod prąd” zmuszając inne auta do nagłego hamowania i zjeżdżania na pobocze, aby nie doszło do zderzenia czołowego. Obecni na miejscu kierowcy innych samochodów zablokowali możliwość odjazdu MAZDYi wezwali policję. W tym momencie siedzący za kierownicą 32-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego zamienił się miejscami ze swoją 32-letnią pasażerką, która próbowała odjechać z miejsca zdarzenia, ale po kilkudziesięciu metrach drogę ucieczki zablokowali jej inni kierowcy.

Okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a jego pasażerka, która wsiadła za kierownicę 0,40 promila! Na domiar złego okazało się,  że mężczyzna prowadził pojazd ze złamaną ręką usztywnioną w ortezie, co tym bardziej utrudniało mu panowanie nad autem. Oboje uczestnicy usilnie utrzymywali, że autem cały czas kierowała kobieta, co było sprzeczne z zeznaniami licznych naocznych świadków, dlatego też mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Wczoraj oboje usłyszeli zarzuty i stracili prawa jazdy. Mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości  i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi teraz do 2 lat więzienia i wieloletni zakaz kierowania. 32-letnia mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, odpowie za wykroczenie kierowania w stanie po użyciu alkoholu, za co również grozi jej wysoka grzywna oraz nawet 3 lata zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi – informuje Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie mł. asp. Krzysztof Świerczyński.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker