Na sygnale

Komunikat policji. Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą „NA BLIKA”. Sprawca za pomocą komunikatora, po wcześniejszym przełamaniu zabezpieczeń kont na jednym z portali społecznościowych, podszywał się pod różne osoby.

Wprowadzając w ten sposób w błąd poszkodowanych, prosił ich o podanie kodu BLIK. W ten sposób w dniu 22 kwietnia 2020 r. sprawca oszukał wiele osób. W toku postępowania policjanci ustalili, że sprawca dokonał wypłaty uzyskanych w ten sposób pieniędzy w bankomacie przy ul. Skłodowskiej- Curie 26 w Bydgoszczy. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu.

W związku z powyższym policjanci zbierają informacje mogące przyczynić się do identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Informację można przekazać pod numerem telefonu 47 751-11-14, a także całodobowo pod numerami 47 751-11-59 lub 112 powołując się na znak sprawy L.dz. I-PG 354/20/MM.

podkom. Lidia Kowalska
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker