Na sygnale

„Wodniacy” ratowali na Zalewie Koronowskim sternika wywróconej OMEGI

Przyczyną wywrotki było niedostosowanie się do panujących warunków pogodowych

Wczoraj  na  Zalewie Koronowskim policyjni „wodniacy” otrzymali informację o wywróconej jednostce pływającej w rejonie Pieczysk. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zastali jacht typu „Omega” oraz jedną osobę w wodzie. Służby ratunkowe udzieliły pomocy mężczyźnie oraz pomogły postawić jacht. Policjanci i strażacy przeprowadzili wczoraj cykliczną akcję kontrolną dotyczącą sprawdzenia szczelności instalacji gazowych znajdujących się na wyposażeniu jachtów oraz przyczep kempingowych. Kontroli dokonywali wspólnie z strażakami JRG-1 i OSP Gościeradz oraz WOPR-em stacjonującym w Pieczyskach.

Coroczne działania bydgoskich policjantów i strażaków były nagłośnione w lokalnych ośrodkach wypoczynkowych, przystaniach żeglarskich oraz na stronie internetowej miasta i gminy Koronowo. Przystąpienie do kontroli sprzętu było dobrowolne i spotkało się z dużym zainteresowaniem. Podczas akcji sprawdzono 68 instalacji gazowych, w których nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Biorąc pod uwagę poprzednie lata, należy zauważyć znaczną poprawę o dbałość i przygotowanie się wypoczywających do sezonu letniego, co ma znaczący wpływ na ich bezpieczeństwo.

Po zakończeniu akcji ratowniczej OMEGI policjanci zauważyli niedaleko kolejny jacht, który wpłynął na mieliznę i potrzebował ich pomocy. Jednostka pływająca została ściągnięta i odprowadzona wraz z załogą do przystani macierzystej. Żeglarze byli trzeźwi i posiadali komplet obowiązkowego wyposażenia. Policjanci, strażacy apelują do wypoczywających nad wodą o zachowanie zasad bezpieczeństwa, rozwagę podczas żeglowania, w tym dostosowanie własnych umiejętności do warunków panujących nad akwenami – informuje asp. szt. Daniel Woźniak  

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker