Na sygnale

„Wodniacy” ratowali na Zalewie Koronowskim sternika wywróconej OMEGI

Przyczyną wywrotki było niedostosowanie się do panujących warunków pogodowych

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Wczoraj  na  Zalewie Koronowskim policyjni „wodniacy” otrzymali informację o wywróconej jednostce pływającej w rejonie Pieczysk. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zastali jacht typu „Omega” oraz jedną osobę w wodzie. Służby ratunkowe udzieliły pomocy mężczyźnie oraz pomogły postawić jacht. Policjanci i strażacy przeprowadzili wczoraj cykliczną akcję kontrolną dotyczącą sprawdzenia szczelności instalacji gazowych znajdujących się na wyposażeniu jachtów oraz przyczep kempingowych. Kontroli dokonywali wspólnie z strażakami JRG-1 i OSP Gościeradz oraz WOPR-em stacjonującym w Pieczyskach.

Coroczne działania bydgoskich policjantów i strażaków były nagłośnione w lokalnych ośrodkach wypoczynkowych, przystaniach żeglarskich oraz na stronie internetowej miasta i gminy Koronowo. Przystąpienie do kontroli sprzętu było dobrowolne i spotkało się z dużym zainteresowaniem. Podczas akcji sprawdzono 68 instalacji gazowych, w których nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Biorąc pod uwagę poprzednie lata, należy zauważyć znaczną poprawę o dbałość i przygotowanie się wypoczywających do sezonu letniego, co ma znaczący wpływ na ich bezpieczeństwo.

Po zakończeniu akcji ratowniczej OMEGI policjanci zauważyli niedaleko kolejny jacht, który wpłynął na mieliznę i potrzebował ich pomocy. Jednostka pływająca została ściągnięta i odprowadzona wraz z załogą do przystani macierzystej. Żeglarze byli trzeźwi i posiadali komplet obowiązkowego wyposażenia. Policjanci, strażacy apelują do wypoczywających nad wodą o zachowanie zasad bezpieczeństwa, rozwagę podczas żeglowania, w tym dostosowanie własnych umiejętności do warunków panujących nad akwenami – informuje asp. szt. Daniel Woźniak  

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker