Na sygnale

Kierowca IVECO cofnął licznik o 480.000 km.

Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat

Podczas wczorajszej służby policjanci nakielskiej „drogówki” ujawnili dwa przypadki rozbieżności stanów drogomierzy kontrolowanych aut. W przypadku jednego różnica stanów to prawie 480 tysięcy. Ponieważ cofanie liczników od niedawna jest przestępstwem, sprawę wyjaśniają kryminalni.  

Znowelizowane przepisy kodeksu karnego stanowią, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ustawodawcy zdecydowali, że odpowiedzialność poniesie zarówno osoba, która cofa licznik, ta która ingeruje w jakikolwiek sposób w prawidłowość pomiaru, ale też właściciel pojazdu, który zleca wykonanie takiej usługi.

Tylko podczas wczorajszej (9.01.20) służby policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego ujawnili dwa auta, w których prawdopodobnie cofnięto drogomierze. Opel Astra skontrolowany w Dębowie na liczniku miał mniej o prawie 50 tysięcy kilometrów. Niechlubnym rekordzistą zdecydowanie było jednak Iveco, które policjanci skontrolowali w Gorzeniu. W tym przypadku rozbieżność między stanem licznika podczas policyjnej kontroli, a danymi wpisanymi przez diagnostę wynosiła prawie 480 tysięcy kilometrów.  

Teraz „skręconymi” licznikami zajmą się kryminalni, którzy ustalać będą okoliczności w jakich powstały rozbieżności w odczytach – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker