Na sygnale

Kryminalni zabezpieczyli 2,5 tysiąca paczek papierosów o wartości 50 tys.zł.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3

Blisko 2,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli kryminalni z KW i KM w Bydgoszczy. Do sprawy został zatrzymany 33-letni mężczyzna. Uszczuplenie dochodów Skarbu Państwa policjanci oszacowali na blisko 50 tysięcy złotych.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych, że na terenie  Błonia mogą być przechowywane papierosy bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze weszli na teren typowanej posesji. W trakcie przeszukania, w garażu, ujawnili pięć kartonów z zagranicznymi papierosami. Łącznie zabezpieczyli 2489 paczek papierosów. Do sprawy został zatrzymany przybyły na miejsce 33-latek. Kryminalni przeszukali też jego mieszkanie znajdujące się w innej części osiedla. Tam zabezpieczyli kilka kolejnych nielegalnych paczek papierosów. Mężczyzna został przewieziony do bydgoskiej komendy.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 50 tysięcy złotych – informuje kom.

, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker