Na sygnale

Ponad pół kilograma narkotyków nie trafi na bydgoski rynek

Funkcjonariusze ujawnili 637 g. suszu roślinnego o wartości ponad 30 tys. zł.

Działania bydgoskich policjantów  doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn związanych z tym nielegalnym procederem. W aucie jednego z nich funkcjonariusze ujawnili ponad pół kilograma suszu roślinnego o czarnorynkowej wartości ponad 30 tysięcy złotych. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Z posiadanych przez policji informacji wynikało, że na terenie  Wyżyn mężczyzna posiada znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyznę, który stał przy aucie na poznańskich numerach rejestracyjnych. Kierowca nerwowo się zachowywał i rozglądał. Obok niego stało drugie auto z kolejnymi osobami w środku, również z terenu sąsiedniego województwa.

W pierwszym z kontrolowanych samochodów mundurowi zabezpieczyli trzy paczki z marihuaną o łącznej wadze ponad 637 gramów o czarnorynkowej wartości ponad 30 tysięcy złotych. Narkotyki były ukryte w kartonie, wśród paczek płatków kukurydzianych. Okazało się, że 44-letni mężczyzna nie tylko je przewoził narkotyki, lecz uczestniczy on w obrocie substancjami zabronionymi. Taki sam udział miał 25-letni kierowca drugiego pojazdu, który przyjechał je odebrać. Sędzia, po rozpatrzeniu wniosku i analizie akt sprawy, przychylił się do wniosku i aresztował wielkopolan na trzy miesiące za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.


 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker