Na sygnale

Sprawcy rozboju trafili do aresztu na trzy miesiące

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj bydgoszczanie w wieku 31 i 33 lat, którzy wspólnie dokonali rozboju na ekspedientce sklepu przy ul. Kasztanowej w Bydgoszczy. Na tym jednak nie koniec. Młodszy odpowie również za usiłowanie rozboju przy ul. Nakielskiej, a starszy za posiadanie ponad stu gramów haszyszu.

Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych z bydgoskiej komendy doprowadziła do zatrzymania sprawców rozboju, do którego doszło w ubiegły piątek (14.02.2020) około godz. 17.35 w sklepie przy ul. Kasztanowej w Bydgoszczy. Tam sprawcy używając gazu doprowadzili do stanu bezbronności ekspedientkę, po czym ukradli kasetkę z pieniędzmi.

Z ustaleń policjantów wynikało, że za przestępstwem tym stoją dwaj mieszkańcy Bydgoszczy w wieku 31 i 33 lat. Na tym jednak nie koniec. Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że młodszy z napastników jest również sprawcą usiłowania dokonania innego rozboju, który miał miejsce trzy dni wcześniej (11.02.2020) w sklepie przy ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy. Tam również sprawca użył wobec ekspedientki gazu, jednak nie zdołał ukraść pieniędzy z uwagi na postawę obronną kobiety. Zatrzymanie obu mężczyzn było kwestią czasu. Doszło do niego w miniony wtorek (18.02.2020). Dodatkowo, podczas przeszukania miejsca zamieszkania 33-latka policjanci ujawnili narkotyki. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to ponad 100 gramów haszyszu.

Na podstawie całości zgromadzonego materiału dowodowego policjanci, za pośrednictwem prokuratora, wystąpili do sądu z wnioskami o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego. Wczoraj (20.02.2020) sędzia po zapoznaniu się z aktami spraw przychylił się do wniosków i aresztował obu bydgoszczan na trzy miesiące – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker