Na sygnale

46-latek rzucił się z nożem na interweniującego policjanta

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Nietrzeźwy 46-latek napadł na interweniujących policjantów, próbując ranić jednego z nich nożem. Agresor został obezwładniony i usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (16.09.19) około 6.30 z polecenia dyżurnego komendy w Świeciu patrol mundurowych udał się na ul. Wojska Polskiego udzielić pomocy kobiecie zgłaszającej interwencję wobec nietrzeźwego męża.

Policjanci pojechali do domu awanturnika. 46-latek początkowo zachowywał się spokojnie, po chwili jednak wyciągnął ukryty w fotelu nóż. Nietrzeźwy i agresywny mężczyzna nie reagował na polecenia odrzucenia przedmiotu i zamachnął się w kierunku policjanta próbując go ugodzić. Policjant osłonił się i został zraniony w dłoń.

Drugi z funkcjonariuszy ruszył z pomocą, po czym wspólnie obezwładnili go i zatrzymali. 46-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

-Sąd Rejonowy w Świeciu  przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę. Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker