AktualnościNa sygnale

Zapadł wyrok po tragedii na UTP. Jest nieprawomocny. Jak oceniasz wysokość kary?

Minęły ponad 3 lata od UTP Start Party, gdzie zginęły 3 osoby.

W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie tragicznej w skutkach imprezy UTP Start Party w 2015 roku.

Tragedia wydarzyła się w nocy z 14-15 października 2015 roku. W wyniku stratowania przez tłum ściśnięty w łączniku między dwoma uczelnianymi budynkami zmarły dwie studentki w wieku 24 i 20 lat oraz 19-letni student.Prokuratura postawiła oskarżonym zarzuty m.in. złamania ustawy o imprezach masowych i sprzedaży alkoholu bez zezwolenia. Byłego rektora i prorektora oskarżano o niedopełnienie obowiązków. Pierwszy – w opinii prokuratury – miał zaniedbać przygotowanie procedur ochrony uczelni, a drugi miał udzielić jedynie ustnej zgody na zorganizowanie imprezy bez porozumienia się z rektorem UTP.

Wyroki po tragedii na UTP START PARTY 2015

Były już rektor, prof. Antoni B. został skazany na karę pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 100 stawek po 100 zł. Z kolei Ewa Ż., była przewodnicząca uczelnianej rady samorządu studenckiego została również uznana winną zarzucanych jej czynów i ukarana karą roku więzienia w zawieszeniu na dwa. Dostała do zapłaty grzywnę w wysokości 200 stawek razy 50 zł. Wobec Andrzeja Z., szefa ochrony w firmie, która miała feralnego dnia zabezpieczać teren imprezy, sąd orzekł karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Z. musi też zapłacić grzywnę 7000 zł. Sąd nie dopatrzył się winy u oskarżonego Janusza P., byłego prorektora ds. studenckich. Został on uniewinniony.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker