Na sygnale

Wykazali się postawą godną naśladowania. Uniemożliwili jazdę pijanemu kierowcy

Trzech z czterech świadków, którzy spotkali się z pełniącym obowiązki Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny. Mężczyzna odebrał z rąk kom. Michała Gosh list z podziękowaniami i gratulacjami. Były również słowa uznania i serdeczne życzenia.  

Pełniący obowiązki Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny kom. Michał Gosch spotkał się ze świadkami, którzy przyczynili się do zatrzymania pijanego kierowcy. Policjant podziękował oraz pogratulował godnej i wzorowej postawy. Podkreślił również jak ważne jest, abyśmy reagowali w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa. W podziękowaniu za właściwe zachowanie przekazał bydgoszczanom list z podziękowaniami od Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztofa Stefaniaka.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia wieczorem w Prądocinie, wówczas dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o pijanym kierującym. Ze zgłoszenia wynikało, że został zatrzymany kierowca citroena, który jest pod wpływem alkoholu. W rejon działek jednorodzinnych został wysłany patrol. Policjanci po przybyciu na miejsce przejęli pijanego mężczyznę.

Z relacji świadków wynikało, że 56-latek podczas cofania pojazdem uderzył w ogrodzenie posesji. Od mężczyzny była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu. Jazdę udaremnili mu świadkowie, którzy nie dopuścili, aby odjechał z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Alkotest wykazał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Okazało się też, że mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, auto nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny auta za uszkodzenia. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker