Na sygnale

20-letni bydgoszczanin handlował narkotykami. Dodatkowo kierował AUDI A5 ukradzionym w Anglii

Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującego AUDI A5 na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Powodem zatrzymania była pęknięta przednia szyba w pojeździe. Podjęte przez patrol czynności szybko wykazały kilka nieprawidłowości, które zakończyły się zarzutami za paserstwo.Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrol Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy jadąc ulicą Focha zauważył AUDI A5 na brytyjskich numerach rejestracyjnych, w którym była pęknięta przednia szyba. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli.  Po sprawdzeniu dokumentów od pojazdu oraz danych go dotyczących w policyjnych systemach. Okazało się, że samochód został utracony w wyniku przestępstwa na terenie Wielkiej Brytanii. Na dodatek został tam wyrejestrowany, co świadczyło o niedopuszczeniu go do ruchu na terenie Polski.  Kierowca przedłożył policjantom polisę ubezpieczeniową od AUDI A5. Okazało się, że jest ona wystawiona na pojazd tej marki, jednak o zupełnie innym numerze VIN.

-20-letni bydgoszczanin został zatrzymany, a auto zabezpieczone. Dalsze czynności procesowe prowadzone przez policjantów ze Szwederowa doprowadziły do przedstawienia mężczyźnie zarzutu dotyczącego paserstwa. Nie jest on jednak jedyną osobą, która usłyszała zarzuty w tej sprawie. Za takie samo przestępstwo odpowie 32-letni krewny mężczyzny, od którego nabył auto. Dodatkowo 20-latek odpowie również za kilka wykroczeń. Dotyczą one kierowania pojazdem bez wymaganych dokumentów, pojazdem, który ma pękniętą przednią szybę, a do tego jest niedopuszczony do ruchu na terenie Polski – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker