Na sygnale

Dwaj policjanci z CBŚP uratowali życie przypadkowego przechodnia

Dwaj policjanci z CBŚP i KWP w Bydgoszczy uratowali przypadkowego przechodnia. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który zasłabł na peronie Dworca PKP Toruń Wschodni i stracił funkcje życiowe. Doświadczeni oficerowie policyjni prowadzili na zmianę masaż serca, aż do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

 Funkcjonariusze w czasie wolnym zauważyli na peronie Dworca PKP Toruń Wschodni osuwającego się z ławki mężczyznę. Doświadczeni policjanci bez chwili wahania ruszyli z pomocą. Sprawdzając funkcje życiowe zorientowali się, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc lekarska.

Wezwaniem karetki i poinformowaniem o sytuacji nieprzytomnego zajął się policjant z KW Policji w Bydgoszczy. Policjant nie wyczuwając tętna, rozpoczął masaż serca mężczyźnie, który nie dawał oznak życia. Intensywne działania były prowadzone na zmianę przez policjantów, aż do przyjazdu karetki. Policjanci o swoim bohaterskim czynie nawet nie pochwalili się przełożonym. Jak sami stwierdzili tak zachowałby się każdy, kto ma jakąkolwiek wiedzę w tym zakresie. Niewątpliwie, takim zachowaniem policjanci dają przykład nam wszystkim – informuje mł. insp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker