Na sygnale

Kompletnie pijani motocykliści spowodowali trzy groźne wypadki

Wszyscy sprawcy byli nietrzeźwi i żaden nie miał uprawnień do kierowania!

Pierwszy motocyklista na łuku drogi uderzył w inny pojazd. Drugi wpadł do rowu. Trzeci spowodował niebezpieczeństwo podczas V Lipnowskiego Biegu Ulicznego i uszkodził trzy pojazdy. Te zdarzenia drogowe spowodowali motocykliści przez ostatnie 2 dni. Wszyscy sprawcy byli nietrzeźwi .Żaden nie miał uprawnień do kierowania!

14. września po 16.00, w Nowej Wsi kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku stracił panowanie nad pojazdem. Przejechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z przeciwka Opla.  Kierowca Suzuki ma zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B i nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. W chwili zdarzenia 40-latek miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po 20.00 w pobliżu miejscowości Zaduszniki policjanci zostali wezwani do motocyklisty, który po tym jak stracił panowanie nad pojazdem wpadł do rowu i przewrócił się. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto Honda, którą prowadził 23-latek nie była dopuszczona do ruchu, nie miała polisy OC, badań technicznych ani nie była zarejestrowana. Mieszkaniec gm. Fabianki nie miał uprawnień do kierowania.

W niedzielę (15.09.2019) do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Lipnie na ul. Wyszyńskiego przed V Lipnowskim Biegiem Ulicznym. Policjanci zabezpieczający to wydarzenie zauważyli jak pomiędzy ludźmi udającymi się na bieg niebezpiecznie manewruje motocyklista. Pojazd nie miał przedniego oświetlenia, więc funkcjonariusze postanowili skontrolować kierującego. Ten, na dany tarczą do zatrzymania znak policjanta zwolnił a następnie przyspieszył tak, że funkcjonariusz musiał odskoczyć by nie zostać potrącony. Po przejechaniu ok 100 metrów kierujący Suzuki uderzył z tył zaparkowanego Renault, po czym odbił się od pojazdu i przejechawszy na drugą stronę jezdni wpadł pomiędzy dwa zaparkowane tam auta. Mężczyzna przewrócił się i dalszą ucieczkę podjął pieszo. Po ok 300 metrach został zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że 30-latek także wsiadł na jednoślad w stanie nietrzeźwości. Podczas badania miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Lipna nie ma uprawnień do kierowania, za to czynny zakaz prowadzenia pojazdów kat. B.

Wszyscy amatorzy dwukołowej jazdy na gazie wkrótce usłyszą zarzuty.

oficer prasowy KPP w Lipnie
podkom. Małgorzata Małkińska
Tel: 609 101 276

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker