Na sygnale

Konwojent ukradł 85 kartonów z różnego typu gatunkami alkoholu

„Trefny” towar odsprzedawał za połowę ceny      

Policjanci z Chodcza  otrzymali zgłoszenie o kradzieży  85 kartonów alkoholu . Straty właściciel oszacował na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za ten proceder 19-letni konwojent usłyszał zarzut kradzieży, natomiast 42-latek paserstwa. Za te przestępstwa może im teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Z  relacji poszkodowanego wynikało, że z magazynu zginął alkohol o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mundurowi ustalili, że kradzieży dokonał 19-letni pracownik firmy. Mężczyzna  zamiast rozwozić towar podebrał sobie 85 kartonów z różnego typu gatunkami alkoholu. „Trefny” towar odsprzedawał nieznajomemu za połowę ceny.      

-Policjanci wytypowali mężczyznę, który mógł uczestniczyć w tym procederze. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli 12 kartonów z alkoholem pochodzących z kradzieży. 42-letni mężczyzna usłyszał od policjantów zarzut paserstwa towaru. Zarówno 19-latkowi jak i 42-latkowi za ten „łańcuszek” może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności-informuje  st. sierż. Tomasz Tomaszewski, Zespół Komunikacji Społecznej Komenda Miejska Policji we Włocławku

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker