Na sygnale

Pościg jak w filmie za 45-letnim kierowcą AUDI A8 który nie chciał trafić za kraty

Pościg prowadził DK 10, od Solca Kujawskiego aż do Kruszyna

Bydgoscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. 45-latek chcąc uniknąć więzienia zaczął uciekać popełniając przy tym kolejne przestępstwa i wykroczenia, za które również poniesie odpowiedzialność.

Wczoraj  policjanci chcieli zatrzymać mężczyznę, za którym sąd wystawił list gończy.  Policjanci ustalili, że przebywa on na terenie Solca Kujawskiego. Poszukiwany 45-latek rozpoczął ucieczkę, gdy tylko zobaczył policjantów. Wsiadł w swoje audi A8 i szybko odjechał. Policjanci rozpoczęli za nim pościg. Przebiegał on drogą krajową nr 10 od Solca Kujawskiego do granicy miejscowości  Pawłówek a Kruszyn. Po drodze mężczyzna spowodował 4 kolizje z innymi użytkownikami dróg. Tam porzucił pojazd po czym wtargnął do auta postronnej osoby próbując groźbami zmusić ją do kontynuowania jazdy. W pojeździe tym został zatrzymany przez patrol  z Białych Błot. 45-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Okazało się, że 45-latekma na koncie nie ma też zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku. Dodatkowo kierował samochodem będąc pod działaniem amfetaminy.  Będzie też odpowiadał za kolejne przestępstwa: kontynuowanie jazdy pomimo poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji, a do tego grożenie mężczyźnie, do którego pojazdu wtargnął i próbował zmusić do dalszej jazdy. Do tego odpowie również za spowodowanie, podczas ucieczki, czterech kolizji. Mężczyzna usłyszał od śródmiejskich policjantów zarzuty, po czym został przewieziony do jednostki penitencjarnej, by odbyć zasądzoną przez sąd karę pozbawienia wolności – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker