Na sygnale

43 kilogramy nielegalnego tytoniu przejęli bydgoscy policjanci

Krajankę tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 36-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 44 tysięcy złotych.
. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może posiadać krajankę tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Postanowili to sprawdzić.

W tym celu pojechali na ulicę Toruńską w Bydgoszczy. Tam zauważyli osobowego Citroena należącego do 36-latka, którym jechało dwóch mężczyzn. Jednym z nich był podejrzewany o to przestępstwo bydgoszczanin. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli w momencie, gdy auto wjechało na teren działek ROD. Szybko okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne. W pojeździe zabezpieczyli torby z 43 kilogramami krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

-Do sprawy został zatrzymany pasażer i jednocześnie właściciel pojazdu, do którego należały torby z nielegalnym tytoniem. Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 44 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu 36-latkowi zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker