Na sygnale

Kierowca VW był tak pijany, że usnął przed przyjazdem wezwanych funkcjonariuszy

Sprawcy za prowadzenie w stanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Obywatelskim ujęciem zakończyła się niebezpiecznie „szeroka” jazda kierowcy Volkswagena Golfa. Pijany „w trupa” 23 – latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.
Do zdarzenia doszło na DK 25 w miejscowości Proszyska . Około godziny 00:30 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał informację o ujęciu pijanego kierowcy Volkswagena Golfa. Zgłaszający wyjaśnił policjantom, że jechał swoim samochodem DK 25 25 w kierunku Konina. Przed nim poruszał się Volkswagen Golf, którego kierujący co rusz zjeżdżał na przeciwległy pas drogi. Jadąc tzw. „wężykiem” stwarzał bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

-Mężczyzna w pewnym momencie wykorzystał moment, gdy Volkswagen zatrzymał się na poboczu drogi. Podbiegł do pojazdu i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Chwilę później powiadomił o wszystkim Policję. 23 – latek był tak upojony alkoholem, że usnął przed przyjazdem funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,9 promila alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania, za to ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawcy za prowadzenie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Tomasz Bartecki,
oficer prasowy KPP w Mogilnie

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker